Kameň diaľnice pri Žiline poklepali opäť

Súčasťou diaľničného úseku južne od Žiliny bude aj vyše dvojkilometrový tunel Ovčiarsko, 650-metrový tunel Žilina a 11 mostov.

Diaľnica v dĺžke 11 km od Hričovského Podhradia po Lietavskú Lúčku za 427 miliónov eur je megaprojektom financovaným z európskych zdrojov.

Po minulotýždňovom začiatku výstavby ružomberskej diaľnice sa vo štvrtok poklepával základný kameň aj pri Žiline. Stavať sa totiž začala jedenásť kilometrov dlhá diaľnica od Hričovského Podhradia po Lietavskú Lúčku za 427 miliónov eur. Súčasťou úseku južne od Žiliny bude aj vyše dvojkilometrový tunel Ovčiarsko, 650-metrový tunel Žilina a 11 mostov. Takmer 40 miliónov eur za kilometer tejto diaľnice odzrkadľuje podľa stavbárov nelichotivá geológia. Stavbu diaľničného obchvatu Žiliny priklepol štát Doprastavu, Váhostavu, Metrostavu a Strabagu. Odovzdajú ju o štyri roky.

Základný kameň tejto časti severnej D1 sa však v Žiline poklepával aj pred štyrmi rokmi, ešte za prvej vlády Roberta Fica. Stavať sa malo pôvodne cez verejno-súkromný PPP projekt, ktorý však nový minister dopravy Ján Figeľ (KDH) zastavil pre jeho predraženie.

"Začali sme stavať ďalší rozhodujúci úsek, ktorý scelí diaľnicu D1 a zároveň vyslobodí Žilinu a okolie z dopravného zovretia. Jeho význam, samozrejme, ešte narastie po dobudovaní tunela Višňové, ktorý plánujeme začať stavať do polovice tohto roka,“ povedal minister dopravy Ján Počiatek. Nadväzujúca diaľnica s tunelom Višňové od Lietavskej Lúčky po Dubnú Skalu však stále nemá jasného staviteľa.

Štvorprúdovku mala postaviť Skanska alebo Doprastav, bližšie k stavbe je cenovo druhý v poradí firma Doprastav. Úrad pre verejné obstarávanie totiž odmietol námietky Skansky. Nad podpisom zmluvy s Doprastavom však ešte visí otáznik. Koncom vlaňajška potvrdil Najvyšší súd rozhodnutie Protimonopolného úradu spred ôsmich rokov, ktorým označil dohodu šiestich firiem za kartelovú. Medzi firmami usvedčenými z kartelu boli okrem Doprastavu aj Skanska DS, Strabag, Inžinierske stavby, Betamont a MotaEngil.

Štát teraz musí rozhodnúť, či dotyčné firmy uspejú v súťažiach o diaľnice, alebo nie. Európska únia, ktorá spolufinancuje cestné stavby, by totiž mohla mať problém s tým, že diaľnicu stavia firma, ktorá dostala pokutu za kartel. Zmluva na výstavbu úseku D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka bola podpísaná ešte pred vynesením verdiktu súdu.

Štvorprúdovka bude patriť k najzložitejším častiam severnej diaľnice. Okrem dvoch tunelov na nej vyrastie aj 11 mostov. Diaľničný tunel Žilina bude začínať v katastrálnom území Bánovej, odkiaľ bude pokračovať ponad údolie rieky Rajčanky, železnicu a cestu prvej triedy. Výstavba druhého tunela, Ovčiarsko, sa začala ešte v roku 1996 razením prieskumnej štôlne. Prieskumná štôlňa tunela bola prerazená v apríli 1998 a vchody boli doteraz zasypané.

"Nová cesta bude teda začínať pri Hričovskom Podhradí v prelínaní diaľnic D1 a D3. V ďalšom pokračovaní ústí do spomínaných tunelov Ovčiarsko a Žilina, ktoré harmonicky nadväzujú na okolitú krajinu. Cesta lemuje obce Dolný Hričov, Ovčiarsko, Bitarová, Hôrky, Lietavská Lúčka a mestskú časť Žiliny Bytčicu,“ opisuje Marcel Jánošík, hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti.

Stavba však stále nemá určený stavebný dozor. Súťaž museli diaľničiari zrušiť, pretože podľa tendrového úradu neboli dostatočne vysvetlené niektoré podmienky. Kým sa nevyberie externý stavebný dozor, bude dávať pozor na stavbu diaľničná firma.

Úradné dokumenty
Diaľnica D1 Prešov západ – Prešov juh - záverečné stanovisko

Záverečné stanovisko Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky číslo 1818/2018-1.8/df zo dňa 28. 2. 2018

Obchodné centrum OC FORUM Prešov - územné rozhodnutie

Rozhodnutie Mesta Prešov, č. SÚ/1850/2017-Tu zo dňa 5. 1. 2017

Rezidencia Sírius, Prešov - zrušenie územného rozhodnutia v mimoodvolacom konaní

Rozhodnutie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Sekcia výstavby, číslo 05086/2017/SV/66253 zo dňa 22. 9. 2017.

Poznámky k zákonom
Štát pre novú investíciu vykupuje pozemky, majiteľom sa cena nepáči. No ak nepredajú, hrozí im vyvlastnenie

Štát začína s výkupom pozemkov pod mega investíciou Bosch i keď stále nie je definitívne potvrdená....

Nový stavebný zákon: Prehľad základných princípov nového zákona

Košický stavebný úrad vyzliekol nový stavebný zákon z dielne vicepremiéra Štefana Holého (Sme...

Výstavba diaľnic sa má urýchliť, prezidentka odobrila novelu zákona

V rámci novely sa skráti aj lehota na vydanie rozhodnutia o predbežnej držbe z doterajších 15 na...

Novela zákona urýchli výstavbu diaľnic aj o viac ako rok, vyhlásil Doležal

Novela zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a...

Obchvat Prešova začne fungovať, no východ potrebuje 15-násobne viac diaľnic a ciest

Novootvorený západný obchvat metropoly Šariša umožní plynulú jazdu po diaľnici D1 od Ivachnovej až...

VIA IURIS: Novela zákona o výstavbe diaľnic je v rozpore s ústavou

VIA IURIS žiada zástupcov parlamentu, aby odmietli kontroverznú novelu zákona o jednorazových...

Autá idúce do zoo stáli až v strede Kavečian. To som nezažil, vraví starosta

Ani päťnásobné parkovisko by nestačilo. Odhaduje, že pri výstavbe obchvatu sa asi 40 percent...

Územný plán nie je omaľovánka, poslanci často nevedia, čo schvaľujú (rozhovor)

Väčšinou vidíte na prvý pohľad, ktoré lokality sú v územnom pláne nevhodné a dostali sa tam buď pre...

Lehota pri vyvlastnení pozemkov pod diaľnicami sa predĺži, schválili poslanci

Poslanci parlamentu schválili novelu cestného zákona.

Vysporadúvajú pozemky pod obecnými cestami

NOVOŤ. Obecný úrad teší veľký záujem zo strany občanov dohodnúť sa a pozemky pod cestami obci...