Most podporí variant úseku R7 Bratislava - Dunajská Lužná

Výstavba nového variantu výstavby R7 Bratislava - Dunajská Lužná podľa štátneho tajomníka ministerstva dopravy a podpredsedu Mostu - Híd Ivana Švejnu je v záujme zabezpečenia čo optimálneho a ekonomicky najefektívnejšieho riešenia stavby tejto cesty.

23. 08. 2010

Bratislava - Strana Most - Híd jednoznačne podporuje nový variant výstavby sedemkilometrového úseku rýchlostnej cesty R7 Bratislava - Dunajská Lužná schválený rezortom dopravy. Je to v záujme zabezpečenia optimálneho a ekonomicky najefektívnejšieho riešenia stavby tejto cesty, uviedol v pondelok pre agentúru SITA štátny tajomník ministerstva dopravy a podpredseda Mostu - Híd Ivan Švejna. Reagoval tak na informácie, že Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. zrušila tender na vypracovanie dokumentácií pre stavbu R7 Bratislava - Dunajská Lužná, čo spôsobí meškanie začiatku stavby uvedenej komunikácie, ktorá má uľahčiť preťaženú dopravu na terajšej ceste prvej triedy. Minister dopravy Ján Figeľ (KDH) zrušil pôvodný variant a rozhodol o novom variante trasy rýchlostnej komunikácie.

Výstavba rýchlostnej cesty R7, ktorá má viesť z Bratislavy juhom Slovenska až do Lučenca, patrí medzi programové priority Mostu - Híd. "Príprava a výstavba rýchlostnej cesty R7 bola posudzovaná z viacerých hľadísk, a to predovšetkým dopravno-odborných, ekonomických a tiež z pohľadu vplyvu tejto rýchlostnej komunikácie na životné prostredie. Výber variantu A výstavby rýchlostnej cesty podliehal výlučne týmto kritériám," uviedol ďalej Švejna. Jedným z cieľov vlády v oblasti dopravy, tak ako to uvádza vo svojom programovom vyhlásení, je podľa neho zabezpečenie nadštandardného cestného spojenia Bratislavy a Košíc, ako aj začatie výstavby úsekov na rýchlostných cestách v jednotlivých regiónoch Slovenska. A výstavba R7 patrí medzi ne.

Ministerstvo dopravy na otázky agentúry SITA o výstavbe R7 Bratislava - Dunajská Lužná zatiaľ neodpovedalo. Denník Pravda v pondelok napísal, že minister dopravy Ján Figeľ vybral pre výstavbu R7 variant A, čím uprednostnil hlavné mesto Bratislava s primátorom Andrejom Ďurkovským (KDH). Pôvodný variant C, ktorý presadzovali miestne samosprávy dotknutých obcí a ochranári, minister podľa novín bez rokovania s nimi zrušil. Zmena trasy môže spôsobiť asi polročné meškanie výstavby cesty. Nový variant podľa rezortu dopravy rieši oveľa lepšie dopravnú situáciu v Bratislave, kým pôvodný ju skôr komplikuje. Starostovia s tým však nesúhlasia. Pravda pripomína, že nový variant stavby úseku R7 by mal viesť popri chránenom území Dunajské Luhy. Proti tomu môžu protestovať ochranári a Európska komisia môže požiadať o zmenu trasy, prípadne podať žalobu na Slovensko. Európska smernica o biotopoch totiž nedovoľuje zásahy do chránených území.

Denník Pravda v pondelok napísal, že minister dopravy Ján Figeľ vybral pre výstavbu R7 variant A, čím uprednostnil hlavné mesto Bratislava s primátorom Andrejom Ďurkovským (KDH). Pôvodný variant C, ktorý presadzovali miestne samosprávy dotknutých obcí a ochranári, minister podľa novín bez rokovania s nimi zrušil. Zmena trasy môže spôsobiť asi polročné meškanie výstavby cesty. Pravda pripomína, že nový variant stavby úseku R7 by mal viesť popri chránenom území Dunajské Luhy. Proti tomu môžu protestovať ochranári a Európska komisia môže požiadať o zmenu trasy, prípadne podať žalobu na Slovensko. Európska smernica o biotopoch totiž nedovoľuje zásahy do chránených území.

NDS zatiaľ predpokladala, že výstavba R7 Bratislava - Dunajská Lužná by sa mohla začať koncom roku 2012 a dokončená by mala byť v októbri 2015. Finančné náklady na stavbu tohto úseku podľa štátnej expertízy predstavujú 56,19 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty v cenovej úrovni na konci roku 2009. Pôvodný variant počítal s trasou cesty severovýchodne od obcí Rovinka a Dunajská Lužná poza železničnú trať s vidieckou zástavbou.

Úradné dokumenty
Diaľnica D1 Prešov západ – Prešov juh - záverečné stanovisko

Záverečné stanovisko Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky číslo 1818/2018-1.8/df zo dňa 28. 2. 2018

Obchodné centrum OC FORUM Prešov - územné rozhodnutie

Rozhodnutie Mesta Prešov, č. SÚ/1850/2017-Tu zo dňa 5. 1. 2017

Rezidencia Sírius, Prešov - zrušenie územného rozhodnutia v mimoodvolacom konaní

Rozhodnutie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Sekcia výstavby, číslo 05086/2017/SV/66253 zo dňa 22. 9. 2017.

Poznámky k zákonom
Vláda odklepla Doležalovu novelu cestného zákona. Dočkáme sa diaľnice do Košíc?

Predĺženie vyvlastnenia pozemkov pod cestami na ďalších desať rokov, definícia cesty i komunikácie...

Zmenou cestného zákona sa umožní vyvlastnenie pozemkov pod diaľnicami

Nanovo by sa malo vymedziť cestné ochranné pásmo, ktoré už nebude viazané na dopravné značky, ale...

Kauza Machnáč: Pamiatka chátra, súkromníkovi ju chcú vyvlastniť

Inštitút vyvlastnenia sa má prvýkrát využiť na odobratie historickej nehnuteľnosti nezodpovednému...

Doležal má recept na zrýchlenie výstavby diaľnic - vyvlastnenie

Budovanie diaľnic u nás pripomína nekonečný príbeh. Nestavajú sa však pomaly len pre chýbajúce...

Zmena cestného zákona môže pomôcť vyvlastniť pozemky pod diaľnicami

MDV podotýka, že v súčasnosti platná právna úprava neumožňuje pri líniových stavbách oznamovať...

Viceprimátorka Štasselová: Holý počíta s vyvlastňovaním pre nájomné byty

Prostriedky chceme čerpať zo Štátneho fondu rozvoja bývania a spolupracovať s finančnými partnermi...

Gyimesi: Benešove dekréty sú stále živé. Dochádza ku konfiškácii na základe národnosti

Poslanec za hnutie OĽaNO tejto súvislosti priblížil dva čerstvé prípady.

Prvé kilometre - video dokument o stavbe diaľnice D1 z roku 1970

Nad všetky očakávania intenzívny rast dopravy v mestách a na cestách vyžaduje nevyhnutne stavbu...

Premiér Matovič chce od základu zmeniť stavebné konanie

Predstava predsedu vlády je vložiť veľkú právomoc do rúk projektantov. Tí majú mať v rukách...